poniedziałek, 9 stycznia 2012

♥13 OCM :)

Od dziś zaczynam małą przygode z OCM ;) teraz kilka slow co to wgl jest OCM :P
Metoda demakijażu i oczyszczania skóry oparta tylko i wyłącznie na olejach. Nie stosujemy w niej żadnych detergentów (żeli, mleczek, płynów micelarnych). Nie jest też wymagane przemywanie skóry tonikiem, ponieważ oleje nie zaburzają naturalnego pH skóry. Właśnie ze względu na tę delikatność jest to metoda często wykorzystywana przez osoby ze schorzeniami skóry, typu trądzik, czy łojotok.

Sposób wykonania :

Ja używam aktualnie mieszanki oleju rycynowego (ok.40%), oliwki Hipp (ok.40%), oraz oliwy z oliwek (ok.20%).
Nie musicie się starać dokładnie zachować wartości procentowe. Chodzi o to, by mniej więcej wiedzieć, jak odtworzyć naszą mieszankę.  icon smile Oczyszczanie skóry olejami  OCM (Oil Cleansing Method) Oprócz naszej mieszanki olejów będziemy potrzebować ściereczkę do przykrywania twarzy i ścierania oleju.

JAK WYKONAĆ OCM !
 1. Zaczynamy od nałożenia naszej mieszanki na nieoczyszczoną, suchą twarz. Możemy też rozsmarować go na dłoniach, paznokciach i skórkach wokół nich.
 2. Delikatnie masujemy skórę twarzy, nie pomijając oczu. Ja jednak oczyszczanie oczu zostawiam na sam koniec, by nie roznosić tuszu po całej twarzy.
 3. W ciepłej wodzie, ale nie wrzącej, moczymy naszą ściereczkę. Przykrywamy nią twarz i czekamy aż na niej ostygnie.
 4. Ścieramy cały brud z twarzy.
 5. Ponownie nakładamy olej, delikatnie rozmasowujemy go na skórze i tym razem ciepły ręcznik kilka razy rozkładany na twarzy.
 6. Po kilku seriach nakładania ręcznika na twarz, ścieramy olej ze skóry.
 7. Zraszamy twarz zimną wodą, by obkurczyć pory.
 8. Opcjonalnie możemy przemyć twarz tonikiem (ale nie płynem micelarnym) i nałożyć nasz ulubiony krem.
 9. Naszą ściereczkę po każdym użyciu należy dokładnie wyprać w łagodnym detergencie, np. żelu do kąpieli. icon biggrin Oczyszczanie skóry olejami  OCM (Oil Cleansing Method)
 Zycze powodzenia ! :) xoxo1 komentarz:

 1. Od kilku dni stosuję te metodę - jestem nią zachwycona - choć na rezultaty jeszcze za wcześnie to i tak jestem na TAK !

  OdpowiedzUsuń